W czwartek 27 września uczniowie klasy 7a odwiedzili  Mobilne Muzeum Multimedialne, będące projektem  zrealizowanym z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy z okazji Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski.
Mobilne Muzeum Multimedialne jest spotkaniem z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki. Uczniowie poznali historię odzyskania przez Polskę niepodległości, postaci sześciu Ojców Niepodległości, a także najciekawsze wynalazki polskich naukowców i wynalazców. Zobaczyli siedem bezcennych skarbów symbolizujących narodową tożsamość Polaków oraz Order Orła Białego. Zagrali w plenerową grę planszową „Dumni z niepodległej”. Na koniec wpisali się do Księgi Niepodległości.
Wizyta w miejscu tak bardzo nowoczesnym pozwoliła uczniom, przyzwyczajonym do multimedialnego przekazu zrozumieć, dlaczego tegoroczne obchody odzyskania przez Polskę niepodległości są tak huczne, a przede wszystkim uświadomić sobie, dlaczego z dumą należy powtarzać: „Jestem Polakiem”.