Urząd Miasta Oświęcim  organizuje na terenie miasta kampanię społeczną „NO PROMIL – NO PROBLEM”. Z tej okazji nasi pedagodzy brali udział w odpowiednim szkoleniu jako przyszli koordynatorzy kampanii w szkole. Na warsztaty i szkolenie w dniu 11 października zaproszenie otrzymały także samorządy uczniowskie klas 7. Podczs kilkugodzinnych warsztatów uczniowie mieli okazję uczestniczyć w dyskusji na temat szkodliwości jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. Inspiracją do dyskusji był film pt. Dagmara wyprodukowany przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego.

W czasie drugiej części warsztatów liderzy klas 7 uczestniczyli w szkoleniu jak przeprowadzić „Debatę Oksfordzką”. Szkolenie prowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Mówców Krakowskich. Po zakończeniu warsztatów, każdy uczestnik otrzymał certyfikat.