Podczas warsztatów Odczarowana Fotografia pod kierunkiem fotografa Krzysztofa Janika poznaliśmy podstawy posługiwania się aparatem. Wiemy już, jak zapanować nad jego ustawieniami, aby uzyskiwać zadowalające zdjęcia w różnych warunkach. Było trochę teorii i dużo praktyki. Oczywiście wiemy, że technika jest ważna, ale nie zapominamy o takich rzeczach jak kompozycja, perspektywa i kolor.

Bawiliśmy się światłem i cieniem, poznając się ze sprzętem studyjnym. Nieobce nam są hasła związane z komponowaniem światła i koloru. Wiemy czym jest światłocień i tonacja.

Studio stało się przyjaznym miejsce do realizacji naszych pomysłów fotograficznych. Wszystko co fotograf ma do dyspozycji to światło i cień, i z niego maluje portrety. Z technicznego punktu widzenia fotografia to przecież rejestrowanie światła odbitego od obiektu. Następnie zajęliśmy się tym co zwykle fotografujemy w plenerze – architekturą i krajobrazem. Wyszliśmy w plener na spacer po mieście. Warsztaty zakończyliśmy obróbką wybranych zdjęć. Przed nami ostatnie przygotowania do Wystawy Fotografii Krajobrazowej i.. już za chwilkę.. Gala!