Po raz kolejny  świętowaliśmy  w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Pokoju, obchodzony na całym świecie 21 września. „Gołębie Pokoju”, wykonane przez młodsze klasy, ozdobiły jedną ze szkolnych gazetek. Uczniowie 5. i 6. klas wzięli udział w prelekcji prowadzonej przez dr Alicję Bartuś z Oświęcimskiego Instytutu Praw Człowieka i zastanawiali się wraz z nią, czy prawa człowieka są potrzebne. Z kolei uczniowie klasa 7. i 8. uczestniczyli w wykładzie zatytułowanym „Auschwitz – wołanie o pokój”.

Jedna z 7. klas wzięła udział w warsztatach w Dziennym Domu Pomocy w Oświęcimiu – „Międzypokoleniowe Spotkania z Menorą w tle”. Tam nasza młodzież, bez trudu przełamując pokoleniowe bariery, bardzo ciekawie spędziła czas  ze starszymi osobami. Wspólnie wcielali się na przykład w detektywów i poznawali fascynujące żydowskie historii sprzed II wojny światowej. A na koniec posadzili kwiaty, które – kiedy wyrosną na wiosnę – utworzą okazałą menorę.