W Muzeum Zamek w Oświęcimiu 2 października 2019r. w ramach Święta Książki Dziecięcej odbyły się warsztaty edukacyjne pt. „Iluminacja książek”. Udział w zajęciach wzięła klasa II b. Uczniowie mieli możliwość oglądnięcia starych ksiąg, między innymi: „Kancjanał (XVI w), „Zielnik” Szymona Syreniusza (XVII w) oraz Talmud z XIX wieku.
Dzięki zaprezentowanej prezentacji multimedialnej dzieci poznały prace skryby, iluminatora  i miniaturzysty. Spróbowały również swoich sił w kaligrafii oraz złoceniu inicjału.

Więcej informacji i zdjęcia dostępne na:

W piątek 4 października 2019r. w  ramach Ogólnopolskiej Edycji Konkursu im. Kornela Makuszyńskiego na najlepszą książkę dziecięcą  uczniowie klasy 2 b ze Szkoły Podstawowej nr 9 wybrali się na spotkanie autorskie. W Oświęcimskiej Galerii Książki gościła Joanna Papuzińska – autorka wielu poczytnych książek dla dzieci. Uczniowie  mieli okazję zadać  pisarce pytania dotyczące wydarzeń opisanych w lekturze drugoklasistów „Asiunia”.
Na zakończenie spotkania p. Papuzińska składała autografy na książkach przyniesionych i zakupionych  przez dzieci.