Trzydzieści lat temu w listopadzie weszła w życie Konwencja o  prawach dziecka. W związku z tym Oświęcimski Instytut Praw Człowieka przygotował cykl warsztatów oraz konkursów dla uczniów szkół podstawowych. Wśród uczestników z całej Polski znaleźli się także uczniowie Dziewiątki. W trakcie warsztatów można było poznać historię praw dziecka, historię Janusza Korczaka oraz obecne problemy dzieci  na świecie.

W konkursach towarzyszących  projektowi „Wokół praw dziecka” wzięły udział uczennice z naszej szkoły: Pola Kwiatkowska z 4a, Julia Kamińska z 7a, Julia Bałys 7B oraz  Marta Kocimska z 8a.  Dziękujemy za fajne pomysły na odpowiedzi na pytania konkursowe. Gratulujemy wygranej. Cały opis projektu znajduje się na stronie  Oświęcimskiego Instytutu Praw Człowieka.