Jak co roku społeczność naszej szkoły uczestniczyła w miejskich obchodach Dnia Niepodległości. W tym roku było wyjątkowo, nie tylko ze względu na okrągłą rocznicę, ale na pogodę, atmosferę i wysoką frekwencję świętujących. Dziękujemy uczniom i ich rodzinom za wspólne świętowanie! Do zobaczenia na kolejnych uroczystościach.
Sto lat Polsko!

W dniu 8.11.2018r. odbył się Drużynowy Turniej Szachowy. Drużyna naszej szkoły w składzie: Marta Czerwienka, Aleksander Kotyla, Igor Skwarczyński oraz Aleksander Juszczyk zajęła III miejsce.

100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy apelem.  Ponadto w piątek o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna zaśpiewała hymn narodowy łącząc się duchowo z innymi szkołami, które tak jak my, zgłosiły się do akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.  W  trakcie głównych uroczystości odbyło się wręczenie nagród zdobytych w konkursach plastycznym i muzycznym o tematyce patriotycznej. Młodzi muzycy uświetnili spotkanie wykonując konkursowe utwory. Dodatkowym elementem wprowadzającym podniosły i patriotyczny nastrój, była wystawa na korytarzach szkoły, przedstawiająca „Ojców Niepodległości Polski”, którą było można podziwiać przez cały tydzień.

Zachęcamy wszystkich gorąco do obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.

WYNIKI KONKURSU DLA KLAS 1-3

KSIĄŻKA PRZYSZŁOŚCI”

1 MIEJSCE – ADAM KOTYLA KL.2 C

2 MIEJSCE- JUSTYNA KULIG KL.3 B

WYRÓŻNIENIA: Patrycja Zontek kl.2b, Ola Józefiak kl.2c, Barbara Pyrdoł kl.2c

WYNIKI KONKURSU DLA KLAS 5-8

KSIĄŻKA TO PRZYSZŁOŚĆ”

1 MIEJSCE – Natalia Cholewka kl.5c

Wyróżnienia: Szymon Wabik kl. 7b, Martyna Żurek kl.5c, Aleksander Kotyla kl.5 d

GRATULUJEMY.

Uczniowie klas IV z naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Wolna Ukochana Ojczyzna. 100 lat odzyskania Niepodległości”. Organizatorem konkursu było  RSTK „Grupa na Zamku”, a wręczenie nagród odbyło się 5 listopada 2018 r.  w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Galeria Książki”.
I miejsce zajęła Martyna Stachura z IVc, II miejsce Patryk Trzciński z IVb, a wyróżnienia otrzymali Jan Czuj z IVc i Aleksandra Grabowska z IV a. Wszyscy obecni na wręczeniu nagród dostali drobne upominki od sponsora. Gratulujemy zwycięzcom!!!