W miesiącu dbałości o naszą planetę Ziemię, przedszkolaki z zaprzyjaźnionego przedszkola nr 15 oraz pierwszoklasiści z naszej szkoły wzięli udział we wspólnej imprezie ekologicznej. Ideą przedsięwzięcia była zabawa sportowa na boisku Orlik z wykorzystaniem materiałów, które przeznaczone są do recyklingu: plastikowych butelek, nakrętek, kartonów, puszek, papierowych rolek, itp. Oprócz konkurencji sportowych zorganizowano pokaz mody ekologicznej i odśpiewano hymn – piosenkę o tematyce ekologicznej. Dzieci wypowiedziały się też na temat konieczności dbałości o czystość naszego środowiska. Impreza przebiegła w wesołej i słonecznej atmosferze, a wszyscy uczestnicy otrzymali olimpijskie ekologiczne medale.