Dwudziestoosobowa drużyna narciarska naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Gminy Oświęcim. Zawody rozegrano 10.01. 2018 na stokach Małego Rachowca w Zwardoniu i pomimo wiosennej aury, dzięki chemicznemu utwardzeniu śniegu, warunki były jednakowe dla wszystkich biorących udział w zawodach. Najlepszy wynik uzyskała Natalia Sikora wygrywając kategorię dziewcząt młodszych, czwarte miejsce zajęła Julia Matula. Wśród starszych dziewcząt drugie miejsce zajęła Katarzyna Piskorz, trzecie Maria Nycz a czwarte Nina Ulczok. Drugie miejsce wśród chłopców starszych zdobył Piotr Pelc. Duży sukces odniósł Kacper Sikora zajmując drugie miejsce w kategorii klas 7 oraz II i III gimnazjum.

Dziewiątka nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej Ligi Narciarskiej Powiatu Oświęcimskiego. Następne zawody decydujące o awansie do zawodów wojewódzkich odbędą się 8 lutego w Ośrodku Narciarskim Złoty Groń.