Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w  akcji GÓRA GROSZA. Zebraliśmy 943,43 zł. Za zebrane pieniądze zorganizowana będzie pomoc psychologiczna, rzeczowa i specjalistyczna opieka dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski. Dziękujemy!

Rekrutacja do 1 klasy na rok szkolny 2024/2025
rozpoczyna się od 4 marca 2024 od godz. 10:00 do 15 marca 2024 do godz. 13:00

poprzez rejestrację na stronie: https://oswiecim.rekrutacje.edu.pl/logowanie

Lista ulic należących do obwodu SP9 Oświęcim

Terminy rekrutacji

Ważne!

1. Zapisu przez w/w stronę dokonują zarówno rodzice dzieci zamieszkujących obwód naszej szkoły jak i  dzieci spoza obwodu oraz dzieci klasy 1 muzycznej.

2. Dzieci, które starają się o przyjęcie do Szkoły Muzycznej należy zapisać do obu szkół tzn. Do Szkoły Podstawowej nr 9 poprzez w/w stronę oraz do Szkoły Muzycznej osobiście w jej placówce.

W dniu 7 lutego w naszej szkole odbył się dzień otwarty dla przedszkolaków. W tym roku hasłem przewodnim były ,,Kocie figle”. Zorganizowano konkurs plastyczny dla przedszkolaków oraz uczniów naszej szkoły, w którym najmłodsi przedstawiali swoje ulubione bajkowe i domowe kotki. Impreza rozpoczęła się od inscenizacji ,,Kocie figle” w wykonaniu uczniów kasy II a. Następnie dzieci ze świetlicy zaprezentowały interpretację muzyczną z wykorzystaniem Bum Bum Rurek. Nie zabrakło też utworów instrumentalnych  w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej, którzy wraz z nauczycielami tej szkoły byli również z nami. W obecności dyrekcji naszej szkoły – pani dyrektor Barbary Sandorskiej i wicedyrektor Dagmary Koczur oraz dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej pani Jolanty Brandys wręczono nagrody dla laureatów konkursu plastycznego. Zaproszono miłych gości do zwiedzania szkoły. Najmłodsi wzięli udział  w zajęciach otwartych: muzycznych, plastycznych, językowych, ruchowych, przyrodniczych. Każdy przedszkolak opuścił naszą szkołę z książeczką o kotkach, małą niespodzianką oraz miłymi wrażeniami.

W czwartek 8.02.2024r. odbył się apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2023/2024 dla uczniów klas I- III. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny o bezpiecznym spędzaniu ferii zimowych. Pani Dyrektor wręczyła dyplomy oraz nagrody z konkursów wiedzy i plastycznych. Na zakończenie apelu uczniowie klas III zaśpiewali  piosenkę pt. „ Po co jest zima?”.

Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka  to symboliczna uroczystość w kalendarzu naszej szkoły.

Tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci. W tym roku ta niecodzienna uroczystość  odbyła się 31 stycznia 2024r. i tradycyjnie została przygotowana przez klasy pierwsze.  Licznie przybyli goście wysłuchali czułych słów kierowanych pod ich adresem oraz otrzymali portrety Dziadków  wykonane przez ich wnuczęta. Wierszem, piosenką i tańcem nasi najmłodsi uczniowie wyrazili swoją miłość i wdzięczność dla bliskich im osób. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym było wiele uśmiechów, wzruszeń i radości …

Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia, uśmiechu, pięknych chwil spędzonych w towarzystwie swoich wnuków oraz długich lat życia.