Uczniowski Klub Sportowy „OświęcimSKI” działa przy Szkole Podstawowej nr 9 w Oświęcimiu od 14 listopada 2011 roku. W tej chwili organizacja zrzesza 67 członków uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z terenu powiatu oświęcimskiego -Oświęcimia, Kęt, Brzeszcz, Chełmka oraz okolicznych wiosek. Większość członków jest uczniami SP9 w Oświęcimiu. Prowadzimy treningi już od października na symulatorze narciarskim, a na śniegu pojawiamy się już na początku grudnia i prowadzimy dla członków Klubu treningi techniki jazdy i jazdy sportowej. Organizujemy Ligę Narciarską oraz Ligę Snowboardową o zasięgu powiatowym , a wyniki zawodów decydują o kwalifikacjach do zawodów wojewódzkich w ramach współzawodnictwa Szkolnego Związku Szkolnego. Zajmujemy się organizacją narciarskiego obozu zimowego w Istebnej, latem kolonii w Sidzinie, obozu windsurfingowego w Krynicy Morskiej. Planujemy wyprawę rowerową po Green velo,   a dla starszych członków Klubu organizacje obozu survivalowego w Rabce. Organizujemy wycieczki rowerowe i górskie.

Zapraszam do udziału w imprezach organizowanych przez nasz Klub.

Uwaga zmiana adresu strony klubu: www.oswiecimskiuks.pl  !!!

Jacek Cholewiński