Od 4 do 10 października obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem „Jesteśmy różni - jesteśmy razem”. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy  włączyła się w działania mające na celu zwiększanie wiedzy społecznej na temat dysleksji rozwojowej. W tym celu hol szkoły ozdobiła gazetka informacyjna poświęcona trudnościom, z jakimi borykają się uczniowie z dysleksją. Można na niej poczytać także o słynnych w całym świecie dyslektykach. Na stronie Facebook -  Pedagodzy Dziewiątka Oświęcim -  pojawiały się  codziennie informacje związane z funkcjonowaniem osób z dysleksją, a także  wskazówki dla rodziców dyslektycznych dzieci. Pogadanki na temat trudności z jakimi spotykają się uczniowie dyslektyczni pojawiły się podczas zajęć świetlicowych oraz zajęć specjalistycznych.

W świetlicach szkolnych uczniowie rozwijali cały tydzień funkcje percepcyjno – motoryczne, które zaangażowane są w proces czytania i pisania – percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo – ruchową, motorykę małą. Powstały przy tym prawdziwe dzieła. Trzyosobowe drużyny z klas IV - VIII wzięły udział w mini konkursie ortograficznym. Tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” zdobyli Hanna Bielska, Sophia Karolczuk, Adam Kotyla z kl. Vc oraz Mikołaj Lach, Amelia Gawryluk, Antonina Skrzyniarz z kl. VIIb. Serdecznie gratulujemy! Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.