Dnia 29.09.2022 roku w naszej szkole odbyła się Olimpiada sportowo – ekologiczna z udziałem klas pierwszych oraz najstarszych przedszkolaków z zaprzyjaźnionych nam przedszkoli. Cała zabawa polegała na wzięciu udziału w różnorakich konkurencjach, do których wykorzystane były przeróżne materiały – zarówno naturalne jak szyszki, żołędzie czy kasztany oraz te wytworzone przez człowieka, które organizatorzy zawodów postanowili wykorzystać raz jeszcze – papierowe rolki, plastikowe butelki itp. Każda z grup miała przygotowane „okrzyki ekologiczne”, które rozbrzmiewały podczas uczestniczenia w kolejnych konkurencjach. Był tor przeszkód, rzucanie do celu, segregowanie śmieci, rozwiązywanie quizu i wiele innych. Zabawy było co niemiara! Na twarzach dzieci gościł uśmiech i zadowolenie. Każda grupa po skończonych zawodach otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców, urząd Miasta Oświęcim. To wydarzenie wpisuje się w akcję "Rok troski o środowisko".